Hamarosan már emberek agyába ültethetik a Neuralink agyi chipet

Előző nyáron egy élő malacokon mutatták be a 2016-os alapítású Neuralink által létrehozott chipet, és azt is, hogy az eltávolítása sem jár maradandó károsodással.
Emberek agyába is ültethetik hamarosan az agyi chipeket

Az agyba ültetett Bluetooth-kapcsolattal is rendelkező mini számítógépet előző nyáron mutatták be a nagyközönségnek, de Elon Musk Twitteren elejtett szavai alapján idén, azaz egy évvel később emberi alannyal is láthatunk hasonló show-t.

A Neuralink több, mint 100 fős csapata azon dolgozik, hogy ezek a kutatások minél előbb megvalósulhassanak, a cég pedig érdekében az amerikai Élelmiszer- és gyógyszerfelügyelettel tárgyalásokat is folytat.

Az agyba ültethető számítógépek képességeiről egyelőre pontos információkat nem lehet tudni, de a sci-fik által inspirált Musknak nagy reményei vannak a készülékben, és bár a technológiai fejlettség egyelőre nem teszi lehetővé elképzeléseit, úgy véli, az orvostudománynak nagy hasznára lesz a szerkezet, ami tervei szerint korlátlanul őrzi majd emlékeinket is, illetve lehetővé teszi a gondolatolvasást, és természetesen kapcsolatba tud lépni más gépekkel. Ezt az apró chipet egyébként egy robot ülteti úgy az agyba, hogy eltávolít egy darabot a koponyából, és az így keletkezett üregbe helyezi a miniatűr számítógépet, amit aztán – ahogy minden ilyen készüléket – tölteni kell, hiszen jelenlegi üzemideje nagyjából egy nap. A Tesla-vezér nagyszabású tervei és bizakodó kijelentései a szakértők szerint túlzóak, de hamarosan talán kiderül, hogy science fiction vagy valóság, amiről Musk beszél.

Kapcsolódó cikkek

Így lesz okos az otthonod

Így lesz okos az otthonod

Már sok háztartásban rendelkezésre állnak okoseszközök, a technika pedig egyre komplexebb.

Hologramos kollégák és Pokémonok a Microsoft Mesh bemutatóján

Csodaszemüvegen át: határok nélküli kevert valóság

A Microsoft bemutatta technika segítségével akár közösen használhatunk virtuális tárgyakat másokkal.